• Sık Sorulan Sorular Hostwin
  • Fatih V.D. V.No. 2650020394
  • Pbx : +(90) 532 433 0999
  • Login | Anasayfa | Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Hostwin, sıkça sorulan sorular, sorunlar ve cevapları bu bölümde bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorularınız ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular Bizimle iletişime geçiniz...

Websitenizi Hostwin tasarlasın, kodlasın. . Web siteniz olsun


Forum üzerinde konu açabilmeniz ve cevap verebilmeniz için hostwin üyeliğinizin bulunması gerekmektedir. Hostwin üyelikleri dışa kapalıdır ve 2 şekilde gerçekleşir.
1-Hostwin'den ürün siparişi verirken otomatik olarak üyeliğiniz aktif edilir.
2-Kayıt esnasında kullandığınız cep telefon numaranıza bir şifre gelir ve o şifreyi ilgili bölüme yazarak üye olabilirsiniz.


Web siteniz üzerinden mail gönderme işlemi yaparken gerekli ayarlar şunlardır.

TLS ile mail gönderirken
-SMTP Sunucusu : sunucu.hostwin.net
-SMTP Port : 587
-SMTP Kullanıcı : mail adresiniz ör: info@domaininiz.com
-SMTP Şifresi : mail hesabınızı oluştururken kullandığınız şifrenizdir.

SSL ile mail gönderirken
-SMTP Sunucusu : sunucu.hostwin.net
-SMTP Port : 465
-SMTP Kullanıcı : mail adresiniz ör: info@domaininiz.com
-SMTP Şifresi : mail hesabınızı oluştururken kullandığınız şifrenizdir.


Hostwin sunucusu üzerinde mail gönderebilmeniz için gerekli olan alt yapı sorunsuz bir şekilde kurulmuştur. Plesk kontrol panelinizde oluşşturacağınız mail hesabıyla hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
Maillerinizin gereksiz klasörüne düşmesi sunucu kaynaklı bir olay değildir. Bu konuda Google üzerinde araştırma yaparak nedenleri hakkında çokça yazılan makalelere ulaşabilir ve alternatif çözümler üretebilirsiniz.


Hostwin üzerinden aldığınız ürünler için çok çeşitli şekillerde ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi Kartı, Banka Kartı, Para Puan, Taksitli Satış, EFT, Banka havalesi, Posta Çeki gibi bir çok yöntemle ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Hostwin üzerinden sipariş verdiğiniz Domain ( alan adı ) ödeme işleminiz gerçekleşir gerçekleşmez anında aktif olur. Sistem kredi kartı onayınızı aldığı anda Domaininiz sizin adınıza kayıt olur ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.


Domain, sizin internette dış dünyaya açılan isminizdir. Hosting ise domaininizin içerisinde yayınlayabilmeniz için gerekli olan disk boyutudur. Yani ikisi farklıdır. Web sitenizi yayınlayabilmeniz için bir domaininizin olması gerekiyor. Bu domain üzerinde web sitenizi oluşturabilmeniz için de bir web hosting paketi satın almanız gerekiyor.


Kişisel web siteniz için gerekli olan bütün abonelikleri Hostwin sizin adınıza oluşturur, kayıtlarınızı günceller
Kişisel veya Kurumsal web sitenizi analiz etmeniz için web sitenizi sizin adınıza Googleye tanıtırız ve sitenizdeki hareketleri izler analizlerinizi yaparsınız.
Kişisel veya Kurumsal web sitenizi Google Adwords ve Google Adsense kayıtlarınızı sizin adınıza yaparak dilediğinizde reklam vermenizi ve reklam yayınlamanızı hazır hale getiririz..
Teknik desteğimiz bizimle çalıştığğınız süre içerisinde ücretsiz olarak devam eder..


Hostwin İnternet Bilişim Hizmetleri olarak kurmak istediğiniz web sitenizin analizlerini yapar, planını çıkarır ve isteğinize özel tema seçeneklerini web sitenize uyarlayarak, PHP ve yeni nesil PDO MySql veri tabanı kullanarak web sitenizi sıfırdan kodlarız. Detaylar ve fiyat teklifleri için bizimle iletişime geçiniz...


Hostwin üzerinden yapılan bütün web siteleri seoya uygun linkler ile yapılır ve gelişmiş admin paneli sitenize özel olarak kodlanarak web sitenizde her türlü kontrolü bu paneller ile yapabilirsiniz. Kodlamalarımızı yaparken, web sitenizin rakiplerinizden bir adım önde olması için gerekli altyapı çalışmaları titizlikle yapılır. detaylar için iletişime gheçiniz...


Web hosting ( Web Alanı ), domain isminizle birlikte web sitelerini yayınlamanızı sağlayan, web sitesi dosyalarınızı ve uygulamalarınızı barındırmanız için gerekli olan alan anlamına gelmektedir. Alan adı ( Domain ) ise Ip adresinizi tanımlayan ve dış dünyaya web sitenizi tanıtırken hafızalarda yer almasını sağlayan çeşitli uzantılarla desteklenen isim anlamına gelmektedir.


Ucuz hosting, bir hosting firmasının, web sitesi sahiplerine sunduğu hizmetin ve kullandırdığı kaynakların maliyetini minimum seviyede tutarak, müşterilerine en ekonomik çözümleri sunmasıdır.


Ucuz web hosting, web sitelerini uygun maliyet ile kurmak isteyen kişi ve kurumlar için oluşturulan minimum maliyetli hosting hesaplarıdır. Ucuz hosting paketlerinde trafik limitsizdir.


Hosting fiyatları, bir web sitesinin çalışması için gerekli olan web alanının ve sunucu kaynaklarının kullanımı için o web sitesinin sahibine olan toplam hosting maliyeti fiyatıdır.


Ucuz web hosting fiyatlı paketler ile PHP ve ASP, .ASP ya da .NET tabanlı projelerinizi Windows platform ile yayınlayabilirsiniz. Linux işletim sistemi için cPanel, Windows işletim sistemi için Plesk Panel üzerinden hosting paketiniz ile ilgili tüm işlemleri kolayca yapabilirsiniz.


Web hosting fiyatları belirlenirken sunucu kaynakları ve müşteri talepleri belirli oranlarla hesaplanarak elde edilmektedir. Piyasaki en uygun hosting fiyatları Hostwin'dedir.


Sub Domain, bir alan adı ( domain ) satın aldığınızda, bu domaininizin başına çeşitli anlamlar içeren ek isimler ilave ederek birden fazla isim türetebilir ve bunları internet dünyasında ayrı ayrı yayınlayabilirsiniz. Örneğin genellikle bir web sitesi 'www.domain adınız.com' gibi tanımlanır. Bu domainin başına 'benim' kelimesini ekleyelim 'benim.domainim.com' olur ve ana domain altında ikinci bir isim oluşur. Oluşturulan bu alt domainlere Sub Domain denir.


Hosting çeşitleri,teknoloji her gün biraz daha gelişmekte ve bununla birlikte Hosting sektörüde bu değişime sürekli ayak uydurmaktadır. Çok çeşitli hosting türleri vardır ve çeşitli yazılım dillerine ve türlerine göre sınıflandırılabilir. Önemli olan ihtiyaca uygun çözümler üretecek hosting paketleri seçebilmektir. Hosting çeşitlerinden bazıları: Paylaşımlı Hosting, Paylaşımsız hosting, VPS Hosting, PHP Hosting, ASP Hosting, Wordpress Hosting, Cloud Hosting, v.s.


Web hosting paketleri, her hosting firmasında ve bu firmaların sağladığı hosting paketlerinde farklılıklar gösterebilir. web alanı, domain sayısı, dosya boyutu, upload hızı, trafik limiti, email hesabı, cpu sınırı gibi bir çok yetki ve sınırlandırmalar mevcuttur. Bu yüzden bir hosting paketi satın alırken, ihtiyaçlarınız doğrultusunda araştırma yapmanız önerilir.