• Sık Sorulan Sorular Hostwin
  • Fatih V.D. V.No. 2650020394
  • Pbx : +(90) 532 433 0999
  • | Anasayfa / Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Hostwin, sıkça sorulan sorular, sorunlar ve cevapları bu bölümde bulabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorularınız ve Cevapları

Sıkça Sorulan Sorular Bizimle iletişime geçiniz...

Websitenizi Hostwin tasarlasın, kodlasın. .
Web siteniz olsun


Sunucularımızda hem asp, hem php kodları güvenle çalıştırabilirsiniz. htaccess kodlarını çalıştıran dosya web.config dosyasıdır. Seo uyumlu linkler kullanıyorsanız eğer bu dosyayı silmemeniz tavsiye edilir.
Örnek bir kod web.config doyasında nasıl olmalı?
.htaccess dosyamızın şu şekilde olduğunu farzedelim.


Bu durumda web.config doyamızın içeriği aşağıdaki örnekte olduğu gibi olmalı

web.config doyamıza kodları aşağıdaki örnekte olduğu gibi yerleştiriyoruz.


Forum üzerinde konu açabilmeniz ve cevap verebilmeniz için hostwin üyeliğinizin bulunması gerekmektedir. Hostwin üyelikleri dışa kapalıdır ve 2 şekilde gerçekleşir.
1-Hostwin'den ürün siparişi verirken otomatik olarak üyeliğiniz aktif edilir.
2-Kayıt esnasında kullandığınız cep telefon numaranıza bir şifre gelir ve o şifreyi ilgili bölüme yazarak üye olabilirsiniz.


Web siteniz üzerinden mail gönderme işlemi yaparken gerekli ayarlar şunlardır.

TLS ile mail gönderirken
-SMTP Sunucusu : sunucu.hostwin.net
-SMTP Port : 587
-SMTP Kullanıcı : mail adresiniz ör: info@domaininiz.com
-SMTP Şifresi : mail hesabınızı oluştururken kullandığınız şifrenizdir.

SSL ile mail gönderirken
-SMTP Sunucusu : sunucu.hostwin.net
-SMTP Port : 465
-SMTP Kullanıcı : mail adresiniz ör: info@domaininiz.com
-SMTP Şifresi : mail hesabınızı oluştururken kullandığınız şifrenizdir.


Hostwin sunucusu üzerinde mail gönderebilmeniz için gerekli olan alt yapı sorunsuz bir şekilde kurulmuştur. Plesk kontrol panelinizde oluşturacağınız mail hesabıyla hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
Maillerinizin gereksiz klasörüne düşmesi sunucu kaynaklı bir olay değildir. Bu konuda Google üzerinde araştırma yaparak nedenleri hakkında çokça yazılan makalelere ulaşabilir ve alternatif çözümler üretebilirsiniz.


Hostwin üzerinden aldığınız ürünler için çok çeşitli şekillerde ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi Kartı, Banka Kartı, Para Puan, Taksitli Satış, EFT, Banka havalesi, Posta Çeki gibi bir çok yöntemle ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Hostwin üzerinden sipariş verdiğiniz Domain ( alan adı ) ödeme işleminiz gerçekleşir gerçekleşmez anında aktif olur. Sistem kredi kartı onayınızı aldığı anda Domaininiz sizin adınıza kayıt olur ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.


Domain, sizin internette dış dünyaya açılan isminizdir. Hosting ise domaininizin içerisinde yayınlayabilmeniz için gerekli olan disk boyutudur. Yani ikisi farklıdır. Web sitenizi yayınlayabilmeniz için bir domaininizin olması gerekiyor. Bu domain üzerinde web sitenizi oluşturabilmeniz için de bir web hosting paketi satın almanız gerekiyor.


Kişisel web siteniz için gerekli olan bütün abonelikleri Hostwin sizin adınıza oluşturur, kayıtlarınızı günceller
Kişisel veya Kurumsal web sitenizi analiz etmeniz için web sitenizi sizin adınıza Googleye tanıtırız ve sitenizdeki hareketleri izler analizlerinizi yaparsınız.
Kişisel veya Kurumsal web sitenizi Google Adwords ve Google Adsense kayıtlarınızı sizin adınıza yaparak dilediğinizde reklam vermenizi ve reklam yayınlamanızı hazır hale getiririz..
Teknik desteğimiz bizimle çalıştığınız süre içerisinde ücretsiz olarak devam eder..


Hostwin İnternet Bilişim Hizmetleri olarak kurmak istediğiniz web sitenizin analizlerini yapar, planını çıkarır ve isteğinize özel tema seçeneklerini web sitenize uyarlayarak, PHP ve yeni nesil PDO MySql veri tabanı kullanarak web sitenizi sıfırdan kodlarız. Detaylar ve fiyat teklifleri için bizimle iletişime geçiniz...


Hostwin üzerinden yapılan bütün web siteleri seoya uygun linkler ile yapılır ve gelişmiş admin paneli sitenize özel olarak kodlanarak web sitenizde her türlü kontrolü bu paneller ile yapabilirsiniz. Kodlamalarımızı yaparken, web sitenizin rakiplerinizden bir adım önde olması için gerekli altyapı çalışmaları titizlikle yapılır. detaylar için iletişime gheçiniz...


Web hosting ( Web Alanı ), domain isminizle birlikte web sitelerini yayınlamanızı sağlayan, web sitesi dosyalarınızı ve uygulamalarınızı barındırmanız için gerekli olan alan anlamına gelmektedir. Alan adı ( Domain ) ise Ip adresinizi tanımlayan ve dış dünyaya web sitenizi tanıtırken hafızalarda yer almasını sağlayan çeşitli uzantılarla desteklenen isim anlamına gelmektedir.


Ucuz hosting, bir hosting firmasının, web sitesi sahiplerine sunduğu hizmetin ve kullandırdığı kaynakların maliyetini minimum seviyede tutarak, müşterilerine en ekonomik çözümleri sunmasıdır.


Ucuz web hosting, web sitelerini uygun maliyet ile kurmak isteyen kişi ve kurumlar için oluşturulan minimum maliyetli hosting hesaplarıdır. Ucuz hosting paketlerinde trafik limitsizdir.


Hosting fiyatları, bir web sitesinin çalışması için gerekli olan web alanının ve sunucu kaynaklarının kullanımı için o web sitesinin sahibine olan toplam hosting maliyeti fiyatıdır.


Ucuz web hosting fiyatlı paketler ile PHP ve ASP, .ASP ya da .NET tabanlı projelerinizi Windows platform ile yayınlayabilirsiniz. Linux işletim sistemi için cPanel, Windows işletim sistemi için Plesk Panel üzerinden hosting paketiniz ile ilgili tüm işlemleri kolayca yapabilirsiniz.


Web hosting fiyatları belirlenirken sunucu kaynakları ve müşteri talepleri belirli oranlarla hesaplanarak elde edilmektedir. Piyasaki en uygun hosting fiyatları Hostwin'dedir.


Sub Domain, bir alan adı ( domain ) satın aldığınızda, bu domaininizin başına çeşitli anlamlar içeren ek isimler ilave ederek birden fazla isim türetebilir ve bunları internet dünyasında ayrı ayrı yayınlayabilirsiniz. Örneğin genellikle bir web sitesi 'www.domain adınız.com' gibi tanımlanır. Bu domainin başına 'benim' kelimesini ekleyelim 'benim.domainim.com' olur ve ana domain altında ikinci bir isim oluşur. Oluşturulan bu alt domainlere Sub Domain denir.


Hosting çeşitleri,teknoloji her gün biraz daha gelişmekte ve bununla birlikte Hosting sektörüde bu değişime sürekli ayak uydurmaktadır. Çok çeşitli hosting türleri vardır ve çeşitli yazılım dillerine ve türlerine göre sınıflandırılabilir. Önemli olan ihtiyaca uygun çözümler üretecek hosting paketleri seçebilmektir. Hosting çeşitlerinden bazıları: Paylaşımlı Hosting, Paylaşımsız hosting, VPS Hosting, PHP Hosting, ASP Hosting, Wordpress Hosting, Cloud Hosting, v.s.


Web hosting paketleri, her hosting firmasında ve bu firmaların sağladığı hosting paketlerinde farklılıklar gösterebilir. web alanı, domain sayısı, dosya boyutu, upload hızı, trafik limiti, email hesabı, cpu sınırı gibi bir çok yetki ve sınırlandırmalar mevcuttur. Bu yüzden bir hosting paketi satın alırken, ihtiyaçlarınız doğrultusunda araştırma yapmanız önerilir.


Hosting paketinizin süresini uzatabilmeniz için hostwin.net üzerinden var olan hosting paketiniz için yeni bir sipariş geçin ve ödeme işleminizi tamamlayın. Ödeme işleminiz gerçekleştikten sonra var olan web hosting ürününüz otomatik olarak 1 yıl daha uzatılacaktır.


Hosting paketinizin yükseltmek için hostwin.net üzerinden seçtiğiniz paketi var olan domainizin ismiyle birlikte sepetinize atın ve ödeme yapmayın. Hostwin kontrol panelinize girerek yükseltmek istediğiniz domaininizin ismini belirterek bir destek talebi gönderin. Faturanız güncellenecek ve size bir kısa mesaj gönderilecektir. Daha sonra aradaki fiyat farkını sepetinize giderek ödediğiniz taktirde hosting paketiniz otomatik olarak seçtiğiniz üst pakete yükseltilecektir.


Radyo Hosting paketleri ödemeniz gerçekleştiği andan itibaren gün içerisinde kurulumu tamamlanır ve hesabınız aktif edilir. Radyo paketiniz aktifleştirildiğinde kısa mesajla ve email yoluyla bilgilendirilirsiniz.


Radyonuzda oto dj için şarkı yüklemek için hostwin.net ana sayfasında kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın ve daha sonra kontrol panel linkine tıklayın. Hostwin kontrol panelinizdeyken sol tarafta menülerden Radyo paketlerime tıklayın. Açılan bölümde Radyo yönet linkine tıklayın. Hemen üst taraftaki radyo panel ve linklerime tıklayın. Sonic panel link ve şifrelerinizi göreceksiniz. Sonic panele kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın. Çalma listesine tıklayın ve çalma listenizi seçin. Mp3 yükle buttonu göreceksiniz. Bilgisayarınızdan şarkıları minimum 1, maksimum 10'arlı şekilde yükleyin ve yüklenmesini bekleyin. Yüklenen parçalar otomatik olarak çalmaya başlayacaktır.


Bilgisayarınıza Sam veya Winamp programını dsp soutcast eklentisi ile birlikte yükleyin. Hostwin kontrol panelinizde Yayın linklerinde belirtildiği şekilde server ip, port ve şifrelerinizi girin. Şarkılarınızı çalmaya başlayın. Yayın size geçtiğinde oto dj duracak ve sizi dinleyecekler. Yayın yapmayı bıraktığınızda otomatik olarak Oto yayın devreye girecek ve yüklediğiniz parçalar çalmaya devam edecektir.

radyo yayını yapmakRadyo hosting paketleri için her ay otomatik olarak faturanız oluşturulur ve kısa mesajla size bildirilir. Bir sonraki faturanızın son ödeme gününe kadar radyonuz aktif olacaktır. Ödeme yaptığınız taktirde süreniz otomatik olarak 1 ay daha uzatılacaktır. Ödeme yapılmaması durumunda faturanızın son ödeme gününden 1 gün sonra hesabınız askıya alınmaktadır.


Radyo Hosting paketleriniz için web sitenizde üyelerinizin birbirleriyle bir yandan sohbet ederken diğer yandan radyo yayınınızı dinleyip hoşça vakit geçirmeleri için tasarlanan radyo paketleridir.


Radyo Hosting paketini satın aldığınızda tek sayfa player ekli bir şekilde paketiniz tarafınıza teslim edilir. Eğer web sitenizi tasarlayamıyorsanız ve sizin adınıza tamamıyle kontrol panelinizden yönetebileceğiniz bir radyo sitesi oluşturmamızı isterseniz tasarım ve fiyatlar için bizimle iletişime geçiniz.


Radyo Hosting paketlerinin tümünde portlarımız ssl sertifikalıdır. Bu şekilde tüm tarayıcılarda güvenle radyonuzu sorunsuz dinletebilirsiniz. Google Chrome özellikle bu konuda çok hassas davranmaktadır. Portlarımız tüm tarayıcılarla uyumludur.


Radyo Hosting ürünlerimizin fiyatına web siteniz için tanımlanan web hosting paketi dahildir. Aylık ödemelerinizi yaptığınız sürece web siteniz yayınlanmaya devam eder.