• İade İşlemleri Hostwin
  • Fatih V.D. V.No. 2650020394
  • Pbx : +(90) 532 433 0999
  • | Anasayfa / İade İşlemleri

Hostwin İnternet Bilişim Hizmetleri

ürün iade politikası

Hostwin üzerinden satın aldığınız ve domain (alan adı) / SSL Sertifikası / Marka Tescil başvurusu gibi anlık ifa gerektirmeyen tüm ürünleri, memnun kalmadığınız takdirde 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz...


HOSTWIN URUN IADE POLITIKASI

Hostwin üzerinden satın alınan ürünlerin iade ve değişim koşulları, ürünün nihai sahibi ile elektronik ortamda gerçekleştirilen satış sözleşmesi uyarınca aşağıdaki şart ve usullere bağlamıştır. İade talebinin hizmeti satın alan son kullanıcı tarafından 7 takvim günü içerisinde müşteri alanından ilgili hizmet/hizmetler için destek bildirimi oluşturup iade edilmesini istediği hizmeti varsa sebebini yazılı olarak iletmesi zorunludur. Son kullanıcı iade talebini ilettikten sonraki 7 iş günü içerisinde iade işlemleri gerçekleştirilecektir. Bunun haricinde yapılan iade talepleri dikkate alınmamaktadır.

İADE EDİLEMEYECEK ÜRÜNLER


1) Alan adı (domain).
2) Güvenlik sertifikası ve her türlü yazılım lisansı hizmetleri.
3) Bir sonraki periyot için yenilenmiş hizmetler veya ürünler.
4) Fiziksel veya sanal sunucu ve kişiye özel sunulan hizmet veya ürünler.
5) Danışmanlık ve aracılık hizmetleri.
6) Teknik destek ve kurulum hizmetleri.
7) Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılar kanalıyla tedarik edilmiş hizmetler.
8) Ücretsiz, sponsorluk ya da kampanyalardan kazanılan haklar.
9) Müşteri hesabına eklenen iade işlemlerinden doğan krediler veya müşterinin direk olarak kredi tutarları.
10)Kurulumu yapılmış ya da aktif edilmiş SSL sertifikaları.
11)Marka Tescil Hizmet ve Harç Bedelleri. karsi sorumluluklari.

İADE ŞARTLARI

1. Hizmet ifasına başlanmamış olması
2. İadesi talep edilen ürünün bir başka tüketiciye aynı nitelik ve nicelikle yeniden satılabilir olması
3. İade talebinin satın almayı takip eden 3 takvim günü içerisinde ürünün nihai sahibi tarafından hostwin.net’e yazılı olarak bildirilmiş olması
4. Son 1 (bir) yıl içerisinde aynı ürün ve/veya ürün grubuna mensup diğer ürünler için ürünün nihai sahibinin daha önceden olumlu sonuçlanmış bir iade talebinin olmaması
5. Aynı ürünün 1 defadan fazla sipariş verilmesi ve iptali durumunda bir sonraki siparişiniz için iptal talebiniz iptal kapsamı dışında tutulacaktır.
6. Domain ve özel hizmet ( web tasarımı, ssl sertifikası ) gibi hizmetler iade kapsamı dışındadır. iade edilemez.

Nakit İade :

İadesi talep edilen hizmetler için ödeme yapıldığı yol ile ve ödeyen kişiye (örneğin banka havalesi ise havaleyi yapan kişiye, kredi kartı ödemesi ise ilgili kredi kartına) nakit iade yapılabilir. Fakat bu iade kapsamına ilgili hizmet ile birlikte alınan ve iadesi mümkün olmayan hizmetlerin (lisans, güvenlik sertifikası, operasyonel ve teknik hizmetler, kargo, banka komisyonu v.b) iadesi girmez. Kredi olarak iade : İadesi talep edilen hizmetler iptal edilip, iade edilemeyecek kısmı toplam tutardan çıkarıldıktan sonra yeniden hizmet alımı yapılabilmesi için müşteri hesabına kredi olarak eklenebilir. Kredi olarak eklenen ya da müşteri tarafından direkt olarak eklenen krediler nakit olarak geriye ödenemezler.

İptal Prosedürü

hostwin üzerinden satın almış olduğunuz herhangi bir ürün ya da hizmeti kullanıcı adınız ve şifreniz ile hostwin müşteri paneline giriş yapıp, iptal etmek istediğiniz ilgili ürüne ait sayfadan iptal talebi oluşturmalısınız. İptal talebini yaparken karşınıza süre sonunda veya hemen şeklinde ibareler çıkacaktır. Süre sonunda seçeneğiyle gönderilen iptal taleplerinde hizmet süresi bitimine kadar hizmet aktif olarak kalacak ve hizmet süresi sonunda hizmet geri dönülmez şekilde iptal edilip faturalandırılmayacaktır. Hemen seçeneğiyle göndereceğiniz iptal taleplerinde ise ilgili hizmet için faturalandırma tekrar yapılmayacak ve hizmet geri dönülemez şekilde aynı gün içerisinde iptal edilecektir. Sattığımız tüm ürün ve hizmetler tekrarlanan süreç ile satın alınan hizmetlerdir ve iptal talebi göndermediğiniz sürece sistem size proforma fatura gönderimi ve ilgili hatırlatma emaillerini gönderecektir. İptal işlemi sırasında verilen iptal sebebine yazılacak iade talepleri dikkate alınmayacaktır. İade talepleri ayrıca destek bildirimi üzerinden muhasebe bölümüne açılacak yeni bir destek bileti şeklinde iletilebilir.

Uyarılar

İptal ve iade işlemleri birbirinden farklı işlemlerdir, iptal işlemi hizmeti bir sonraki dönemde kullanmayacağınızı ve yeni fatura oluşturulmasını istemediğinizi, iade işlemi ise satın alınmış ürünü iade edip aynı zamanda ücret iadesi talep ettiğinizi bildirir. Hesabınızda bulunan kredileriniz, oluşacak faturalarınızı otomatik olarak öder, bu sebeple kullanıcıların dönemleri sonunda yenilemeyecekleri hizmetlerin otomatik yenilenme özelliğini kapatması gerekmektedir (ilgili hizmet sayfasından otomatik yenileme özelliği aktif/deaktif edilebilir), aksi halde hizmetler hesabınızda kredi varsa otomatik olarak yenilenecektir ve bu işlemin iadesi mümkün değildir. İade talebinin reddi Hostwin.net, daha önceden açıkladığı iade politikalarına uymayan talepleri reddetme hakkına sahiptir. İade talebinden cayma Nihai tüketici iade talebinden, iade gerçekleşene kadar cayma hakkına sahiptir. Uyuşmazlık ve itiraz hakkı Nihai tüketicilerin itiraz hakkı saklı kalmak üzere hostwin.net iade politikalarında ihtilafa düşülmesi halinde hostwin.net’in yerleşik olduğu ülkenin kanunları esas alınacak ve hukuksal müeyyidelerin işletimi bu ülkede yerleşik mahkemeler tarafından yürütülecektir. İşbu iade politikaları hostwin.net ile o’nun ürün ve hizmetleri nezdinde nihai tüketici sıfatı taşıyan şahıs ve/veya kurumlar arasında bağlayıcılık arz etmekte olup, hostwin.net üzerinden ürün veya hizmet satın alan herkes, bu bildirgeyi ve onun esaslarını peşinen kabul etmiş sayılır.

HoSTWiN.NeT Internet Bilisim Teknolojileri

Hostwin.Net